Sosyal Medya

Değişik iddia! Yapay zeka çocukların kapalılığını riske atıyor!

Ülkenin zımnilik gözlemcisi olan Bilgi Komiseri Ofisi (ICO), “üretken yapay zeka sohbet robotu ‘Benim Yapay Zekam’ın oluşturduğu zımnilik risklerini hakikat biçimde değerlendirmedeki potansiyel başarısızlık” nedeniyle şirkete karşı bir ön yaptırım bildirimi yayınladı. Fakat bu ön bildirim, ICO’nun Snap’e karşı harekete geçeceği yahut şirketin bilgi müdafaa maddelerini ihlal ettiği manasına gelmiyor. Sonuncu bir karar vermeden evvel Snap’ten gelen gönderimler pahalandırılacak.

ICO, mayıs ayı prestijiyle Snapchat’in Birleşik Krallık’ta aylık 21 milyon etkin kullanıcıya sahip olduğunu ve bunların birçoklarının 13 ile 17 yaşları ortasında olduğunu söylüyor. Düzenleyici, My AI’nın, bir üretken AI sisteminin bir sisteme eklenen birinci örneği olduğuna dikkat çekti.

İlginç iddia! Yapay zeka çocukların kapalılığını riske atıyor!

Ülkenin en büyük iletileşme platformu. Bu özellik şubat ayında Snapchat+ aboneleri için kullanıma sunuldu ve akabinde Snap, nisan ayında tüm Birleşik Krallık kullanıcıları için aktifleştirdi. Snap, sohbet robotunu piyasaya sürdükten kısa bir mühlet sonra ebeveynler, sadece zımnilik konularıyla ilgili değil, My AI ile ilgili telaşlarını de lisana getirdi.

ICO geçmişte çocuklara ilişkin bilgileri yanlış kullandığı için toplumsal medya platformlarına ağır para cezaları vermişti. Platformun, çocukların ferdî bilgilerini kullanması da dahil olmak üzere data muhafaza maddelerini ihlal ettiğini tespit ettikten sonra bu yılın başlarında TikTok’a 12,7 milyon pound ceza verdi.

bilaldemirkr

1997 doğumlu ve 2015 den bu yana wordpress blog kurmada ileri seviye kazanmış,Kendini geliştirmeyi ve yeni şeyleri bloguna katmayı seven bir zat-ı muhterem.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu