Sosyal Medya

Battı demişlerdi! Threads’in faal kullanıcı sayısı açıklandı

Meta‘nın X (Twitter) rakibi metin tabanlı toplumsal medya platformu Threads, son periyotlarda çok konuşulan bahisler ortasında. Uygulamanın rakibini geride bırakamadığı söyleniyor. Geçtiğimiz günlerde bu gerçekleşti. Kısa bir mühlet evvel ise Threads faal kullanıcı sayısı resmi olarak açıklandı.

Threads etkin kullanıcı sayısı giderek artıyor

Son periyotlarda Threads ile X (Twitter) ortasındaki rekabet giderek kızıştı. Şu anda X (Twitter), kullanıcı sayısı ve etkinlik bakımından önde olsa da Threads, süratle artan kullanıcı sayısı ile popülaritesini artırıyor. Bu bağlamda önümüzdeki aylarda değerli gelişmeler yaşanabilir.

Threads‘in çatı şirketi olan Meta‘nın CEO’su Mark Zuckerberg, şirketin 2023’ün dördüncü çeyreğine ait mali bilgileri açıkladı. X (Twitter) rakibi uygulamanın istikrarlı bir halde büyüdüğünü belirten Zuckerberg, Meta’nın buna hazırlıksız yakalandığını söyledi.

Zuckerberg, açıklamanın devamında Threads‘in aylık 130 milyondan fazla etkin kullanıcıya sahip olduğunu belirtti. CEO, geçtiğimiz aylarda yaptığı açıklamada uygulamanın 1 milyar kullanıcıya ulaşmasının sadece birkaç yıl sürmesini beklediklerini söz etmişti.

Geçtiğimiz günlerde Appfigures tarafından paylaşılan bilgiler, Aralık 2023‘te en çok indirilen taşınabilir uygulamaları gözler önüne serdi. Instagram tepeye ismini yazdırmışken, Threads ise kıymetli bir büyüme gösterdi. Rakibi X (Twitter) ise önemli bir gerileme yaşadı.

Aralık 2023’te en çok indirilen taşınabilir uygulamalar şu formda sıralandı;

Sıra App Store (iOS) Play Store (Android) Toplam İndirmeye
Göre Sıralama
– 1 TikTok Instagram Instagram
– 2 CapCut Facebook TikTok
– 3 Temu WhatsApp Facebook
– 4 Threads TikTok WhatsApp
– 5 YouTube Telegram CapCut
– 6 Instagram Snapchat Threads
– 7 Google Maps WhatsApp Business Temu
– 8 Google Threads Telegram
– 9 WhatsApp CapCut Snapchat
– 10 Gmail Temu Spotify

Peki siz bu mevzu hakkında neler düşünüyorsunuz? Görüşlerinizi aşağıdaki Yorumlar kısmından bizimle paylaşabilirsiniz.

bilaldemirkr

1997 doğumlu ve 2015 den bu yana wordpress blog kurmada ileri seviye kazanmış,Kendini geliştirmeyi ve yeni şeyleri bloguna katmayı seven bir zat-ı muhterem.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu