Sosyal Medya

Artık TikTok görüntülerinizi TV’nize yansıtabileceksiniz!

Google, son birkaç yılda CES’te Android, Chrome ve Apple dışı birçok eserin birbiriyle daha âlâ çalışması için yenilikler sergiledi. 2024 CES’te, Las Vegas’ta, şirket Chromecast, Süratli Eşleştirme ve Yakındaki Paylaşım için güncellemelerin yanı sıra arabalar için de yeni özellikler getiriyor. TikTok’u TV’nize yansıtmak isteyen TV kuşağının az sayıdaki kullanıcılarından biriyseniz, artık Chromecast dayanaklı ekranlarda bunu yapabilirsiniz. Yakında, Google belli bir tarih vermese de, TikTok canlı yayınlarını da yansıtabileceksiniz.

Daha büyük aygıtlar ortası performans temasına uygun olarak, Google bu yıl Spotify ve YouTube Müzik’te oynatılan içerikleri uyumlu Pixel telefonlardan yuvalı Pixel Tablet’lere ara içinde aktarma yeteneğini sunuyor. Bu özellik, Apple’ın Homepod ve iPhone’lar ortasındaki bir özelliğini anımsatıyor.

Bu yıl Chromecast’in yerleşik olduğu daha fazla aygıt piyasaya sürülecek, bunlar ortasında 2024 LG TV serisi de var. Yıl sonunda LG Konukseverlik ve Sıhhat hizmetleri de Chromecast dayanağı alacak, böylelikle örneğin otel odanızdaki TV’lere kendi Google hesaplarınıza giriş yapmadan içerik yansıtabileceksiniz. Şirket ayrıyeten, Google TV ile Chromecast’e Süratli Eşleştirme takviyesini genişletiyor, bu da TV dongle’larına kulaklık bağlamayı kolaylaştıracak. Google, Süratli Eşleştirme’nin bu yıl daha fazla Google TV aygıtına geleceğini ekledi.

Apple aygıtlarının en âlâ özelliklerinden biri olan AirDrop, farklı iPhone’ların şahsî olarak fotoğraf, evrak ve irtibat bilgileri aktarmasını sağlar. Google’ın 2020’den beri bu bahisteki (bir nevi) yanıtı Yakındaki Paylaşım oldu, lakin Android’de çok daha uzun müddettir var olan yakınlık tabanlı belge paylaşım araçları mevcut. Samsung da 2020’de Google’a çok emsal bir tecrübe sunan Süratli Paylaşım sistemini tanıttı.

Artık TikTok görüntülerinizi TV’nize yansıtabileceksiniz!

Android ekosistemindeki baş karışıklığını azaltmak ve daha birleşik bir yapı oluşturmak maksadıyla Google, “Samsung ile işbirliği yaparak paylaşım çözümlerimizin en güzellerini tek bir çapraz-Android tahlili altında Süratli Paylaşım ismiyle birleştirdiğini” açıkladı. Bir basın bülteninde Google, “deneyimleri entegre ettik ve Android ve Chromebook ekosistemlerindeki tüm aygıt cinsleri için eşler ortası içerik paylaşımının en âlâ varsayılan, yerleşik seçeneğini oluşturduk” dedi.

Google ayrıyeten LG ve başka “önde gelen PC üreticileri” ile işbirliği yaparak Süratli Paylaşım’ı birden fazla Windows PC’ye ön yüklü bir uygulama olarak getirmeyi planlıyor. Süratli Paylaşım, gelecek ay Yakındaki Paylaşım aktif aygıtlara geldiğinde, yeni bir simge göreceksiniz. Bu simgeye dokunmak, etrafınızdaki kullanılabilir aygıtların bir listesini gösterecek ve medyanızı kime göndereceğinizi seçmenizi sağlayacak. Apple aygıtlarında olduğu üzere, Android ayarlarınıza girerek sizi herkes tarafından, yalnızca bireyleriniz tarafından yahut yalnızca kendi aygıtlarınız tarafından görülebilir yapabilirsiniz.

Geçen yılın iOS 17 sürümüyle Apple, iki telefonun başlarını bir ortaya getirerek evrak paylaşımını mümkün kılan AirPlay’i güncelledi.

Bu yazıda bahsedilenlerin yanı sıra, Google ayrıyeten Android Auto’yu güncelliyor ve daha fazla aygıtı Matter akıllı konut standardı için merkezler haline getirerek daha güzel benimsenme ve entegrasyon sağlıyor. Bu hususlarla ilgili farklı makalelerimiz var, daha fazla ayrıntı için bunlara göz atabilirsiniz.

bilaldemirkr

1997 doğumlu ve 2015 den bu yana wordpress blog kurmada ileri seviye kazanmış,Kendini geliştirmeyi ve yeni şeyleri bloguna katmayı seven bir zat-ı muhterem.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu