Sosyal Medya

Artık reklam engelleyiciler ile YouTube’a giremeyeceksiniz!

Google, YouTube’un reklam siyasetlerini güncellemeye devam ediyor ve son periyotta reklam engelleyici kullanıcıları maksat alan yeni bir siyaset Türkiye ve başka ülkelerde uygulanmaya başlandı. Bu güncelleme, reklam engelleyicileri kullanan YouTube kullanıcıları için kimi kıymetli değişiklikler getiriyor.

Geçtiğimiz aylarda test edilmeye başlanan bu yeni altyapı, YouTube’un fiyatlı hizmeti olan YouTube Premium aboneleri dışındaki kullanıcılar için reklam engelleyici kullanımını kısıtlıyor. Bilhassa AdBlock üzere reklam engelleyici eklentileri kullanan şahıslar, bu değişikliği fark ediyorlar.

Artık reklam engelleyiciler ile YouTube’a giremeyeceksiniz!

Google’ın yeni siyasetine nazaran, reklam engelleyici etkinleştirildiğinde YouTube’da sırf üç görüntü izlemeye müsaade veriliyor. Akabinde görüntü oynatıcı otomatik olarak kapatılıyor. Bu, reklam engelleyici kullanıcıların YouTube’da kesintisiz ve reklamsız bir tecrübe yaşamalarını engelliyor. Fakat YouTube Premium aboneleri için bu kısıtlamalar geçerli değil.

Türkiye’de de uygulanmaya başlanan bu siyaset, Google’ın reklamverenlerin reklamlarının daha fazla izlenmesini ve tıklanmasını sağlama maksadını taşıyor. Reklam engelleyici kullanıcıların sayısının artması, reklam gelirlerini olumsuz etkileyebilir ve bu nedenle Google, reklam engelleyici kullanımını sınırlamaya yönelik bu adımı atmış olabilir. Ayrıyeten şirketin temel maksadı, reklamlardan sıkılan kullanıcıları daha fazla Premium hizmetine yönlendirmek ve gelirlerini arttırmak.

bilaldemirkr

1997 doğumlu ve 2015 den bu yana wordpress blog kurmada ileri seviye kazanmış,Kendini geliştirmeyi ve yeni şeyleri bloguna katmayı seven bir zat-ı muhterem.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu