Sosyal Medya

Altcoin Tutkunları Dikkat! Coinbase Yetkilisi Müjdeyi Verdi

Coinbase Baş Hukuk Sorumlusu Paul Grewal bugün önemli açıklamalar yaptı. Buna göre Coinbase tarafından geliştirilen Ethereum Layer 2 zinciri BASE’in gelecekte token ihracını keşfedebileceğini belirtiyor. Borsa şu anda BASE’in ekonomisini ve tokenizasyonunu vurgulamasa da, Grewal tokenlerin ileride bir olasılık haline gelebileceğini kabul ediyor.

BASE tokenleri için piyasa beklentisi

Coinbase yöneticisinin  bu açıklaması 9 Ağustos’ta Layer 2 zincirinin mainnet lansmanından bu yana bir ilk. Çünkü BASE token ile ilgili haberleri merakla bekleyen kripto piyasası için çok önemli bir gelişme. Arbitrum ve Optimism gibi diğer Layer 2 protokolleri geçtiğimiz yıl airdrop ve token ihracına girişmişti. Ayrıca yatırımcılara airdrop farming yoluyla pasif gelir fırsatları sağlıyordu.

Diğer taraftan burada teknoloji ve kullanıcı benimsemesine öncelik vermek gibi bir durum söz konusu.  Paul Grewal, Coinbase’in BASE lansmanıyla öncelikli hedefini açıklıyor. Buna göre teknolojiyi geliştiriciler ve katılımcılar için erişilebilir kılmak olduğunu vurguluyor. Diğer taraftan Coinbase, bir sonraki 50 milyon kullanıcı dalgasını kripto alanına çekmek için kullanım durumlarına bakıyor. Ayrıca uygulamaları teşvik etmeye odaklandığından, tokenizasyon arka planda kalıyor.

Coinbase için düzenleyici netlik bir zorluk olmaya devam ediyor

BASE token’ları için potansiyel ufukta görünüyor. Ancak düzenleyici netlik acil bir endişe kaynağı olmaya devam ediyor. Grewal, protokollerin tokenleştirme yoluyla kullanıcı teşvikleri sağlamasına olanak tanıyan açık düzenlemelerin önemini vurguluyor. Düzenleyici netlik eksikliğinin kripto alanındaki yenilik ve gelişim için caydırıcı olduğunu ifade ediyor. Coinbase yöneticisi böyle bir durumun ayrıca gelişmenin önünde önemli bir engel olduğuna dikkat çekiyor.

Diğer taraftan Coinbase düzenleyici netlik çağrısını yineliyor. Düzenleyici zorluklara yanıt olarak Coinbase, kripto endüstrisinde daha net düzenlemelerin olması gerektiğini söylüyor. Buna göre topluluk odaklı bir çaba başlattı. “Stand with crypto” hareketi, şeffaf ve kapsamlı kripto düzenlemelerini savunmada Coinbase’e katılmak için çeşitli şekillerde kripto para birimleriyle bağlantılı yaklaşık 50 milyon Amerikalıyı bir araya getirmeyi amaçlıyor.

Base token lansmanı olacak mı?

Görüşme sırasında potansiyel BASE token lansmanı için kesin bir zaman çizelgesi açıklanmamış durumda. Ancak BASE token piyasasına girme olasılığını araştırırken kripto topluluğu bu ilgi çekici gelişmeyle ilgili güncellemeleri izlemeye devam ediyor.

Kriptokoin.com olarak baktığımızda borsanın hamlelerinin kripto dünyası tarafından yakında takip edildiğini belirtelim. Coinbase yöneticisinin yaptığı açıklama önümüzdeki günlerde borsanın önemli hamleler yapacağının da işaret durumunda.

bilaldemirkr

1997 doğumlu ve 2015 den bu yana wordpress blog kurmada ileri seviye kazanmış,Kendini geliştirmeyi ve yeni şeyleri bloguna katmayı seven bir zat-ı muhterem.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu