Sosyal Medya

Âlâ ki olmamış dedirtti! Threads için düşünülen isimler açıklandı

Elon Musk’ın eski ismiyle Twitter’ı satın almasıyla birlikte pek çok şirket ve platform, X’e rakip platformlar üzerinde çalışmalara başladı. Bunlardan en ses getireni ise Threads oldu. Platformun yayınlanmasından bu yana çeşitli açıklamalar yapan Instagram lideri Adam Mosseri, Threads uygulamasının ismi için düşünülen öteki seçenekleri açıkladı. İşte detaylar!,

Threads’in ismi Epigram olabilirdi!

Teknoloji dalının değerli isimlerinden biri olan Meta, eski ismiyle Twitter olan X rakibi bir platform olan Threads’i kullanıma sundu. Kullanımda olmasıyla birlikte inişli çıkışlı devirler yaşayan platformla ilgili yeni ayrıntılar ortaya çıktı. Instagram lideri Adam Mosseri, Threads için düşünülen alternatif isimleri açıkladı.

Mosseri açıklamasında takımın uygulamanın ismi için ikinci tercihin Epigram olduğunu belirtti. Ayrıyeten metin tabanlı toplumsal medya platformunun başlangıçta Textagram olarak isimlendirildiğini da söz etti. Buna karşın son anlarda bu ismi seçenekler ortasından çıkardıklarını da ekledi.

Adam Mosseri’nin bu açıklamalarından sonra ise birçok yorum geldi. Pek çok kullanıcı Threads isminin öteki isimler ortasından en güzeli olduğunu söyledi. Ayrıyeten birtakım kullanıcılar da “gram” ile biten sözlerin uygulamaya bir kapalılık kattığını tabir etti.

Bir platforma yahut hizmete isim vermek güç bir karar olabiliyor. Bu durumda da geliştiriciler seçenekleri azaltmaya çalışıyor. Örneğin Google’ın kurucu ortakları olan Larry Page ve Sergey Brin, arama motoru için birinci olarak Backrub ismine karar verdi. Instagram ise Burbn isimli bir uygulama olarak başladı.

Tüm bunların yanı sıra Threads ve X kimi ortak taraflara sahip olsa da Meta, platforma farklılıklar katmaya çalışıyor. Bu farklılıklardan biri de Threads platformunda hashtag’lerin eklenmemesi. Bunun yerine gönderi başına yalnızca bir etiket ekleniyor. Öte yandan doğrudan mesajlaşma takviyesi de yok.

Peki, siz Threads isim seçenekleri hakkında ne düşünüyorsunuz? Sizce platformun ismi ne olmalıydı? Görüşlerinizi yorumlar kısmından bizlerle paylaşmayı unutmayın!

bilaldemirkr

1997 doğumlu ve 2015 den bu yana wordpress blog kurmada ileri seviye kazanmış,Kendini geliştirmeyi ve yeni şeyleri bloguna katmayı seven bir zat-ı muhterem.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu