Sosyal Medya

7 Adımda Klasik Takımlar ile Şık Görünün!

Klasik takım elbise giyen herkes için şık görünüyor diyebilir miyiz? Takım elbise başlı başına bir şık olma aracı olabilir ama doğru kullanılmadığında sizi çok kötü bir konuma da sokabilir. Ceket ve pantolondan oluşan takım elbiseler, sadece bu ikili ile sizi şıklığa ulaştıramıyor. Yani takım elbise kombinleri sadece ceket ve pantolondan ibaret olmuyor. Öncesinde biraz daha özen ve çaba sarf etmek gerekebiliyor. 

İşte bu yüzden sizlere 7 adımda şık görünümü garantileyecek maddeleri listeledik.

Maddelere dikkat ederek klasik takım elbise alma sürecini tamamlayın, sonra hüsrana uğramayın.  

1- Yeni Sezon Klasik Takım Elbise Modellerini Seçmek

Her sezon yeni modellerin ve yeni tasarımların eklendiği klasik takımları mutlaka inceleyin. Yıllar önce almış olduğunuz ve her davette üniformanız haline gelmiş takım elbiseyi unutun! Güvendiğiniz markaların modellerini tercih edin. Yıllardır takım elbise alanında zirveyi kaptırmayan D’S Damat’ın yeni sezon modellerine dolabınızda yer açın! 

Yenilikçi kumaşlar, inovatif tasarımlar ve hafif materyallerle dikkat çeken D’S Damat klasik takım elbiselerle yepyeni ve rahat bir deneyimle tanışın.

2- Kaliteli Kumaşları Tercih Etmek 

Takım elbisede belki en önemli kriter kumaş seçimi! Şıklığında en önemli göstergesi olan kumaş seçimi, ne kadar iyi olursa sizin görünümünüzde o kadar iyi olacaktır. Peki, takım elbise alırken hangi kumaşı tercih etmeli? 

Sentetik kumaşlar havayı geçirmediği için vücudu fazla sıcak tutar ve yakar, pamuklu kumaşlar yaz için rahattır fakat çabuk kırışma gibi sorunlar gösterebilir. Takım elbisede en ideal kumaş %100 yün olan veya yün karışımlı olan kumaşlardır. Takım seçimi yaparken bunları da göz önünde bulundurmalısınız. Takımınızın şık ve iyi bir duruş sergilemesi için kaliteli kumaşları tercih etmelisiniz.

3- Vücuda Uygun Kalıpları Giymek

Vücut yapınıza uygun takım elbise kalıbını seçmek sizi şıklıkta 1-0 öne geçirecek demektir. Orta boy ve fit vücut yapısına sahip olan erkekler için klasik takım elbise modellerinde slim fit kalıpları öneriyoruz. Uzun boylu erkekler de slim fit kalıpları tercih edebilir tabii ki. Fakat slim fit kalıpların boyu uzun gösteren etkisi sebebiyle kısa ve orta boylu erkeklere avantaj sağladığı unutulmamalıdır. Fazla kiloları kamufle etmek isterseniz veya vücudu saran bir model olmasın çok da bol durmasın derseniz regular fit klasik takım elbiseleri deneyebilirsiniz. Regular fit kalıplar dökümlü duruşları rahat kullanımları ile kalıplı erkeklerin kurtarıcısıdır.

4- Doğru Gömlek Seçimi ile Kombinlemek

Takım elbise seçimi kadar içerisine giyeceğiniz gömlek modeli de bir o kadar önemli. Hem renk hem de kalıp olarak doğru gömlek seçimi yapmak şıklığı pekiştiren güçlü bir detay. Yaka tipinden renk seçimine, kalıbından kumaşına kadar takımınızı tamamlayan iyi bir gömlek ile şık görünmemek mümkün değil!

5- Ayakkabı Seçimine Dikkat Etmek

Ayakkabı seçiminde sıradan modeller tercih edersiniz takımınızı da sıradanlaştırırsınız. Stilinizi güçlendirecek önemli bir detay da iyi bir ayakkabı seçimidir. Klasik takım elbise modelleri için kösele ve rugan tarzı ayakkabıları tercih edebilirsiniz. Siyah Oxford ayakkabı modelleri ve kahverengi klasik ayakkabı modelleri şıklığınızı tamamlamak için iyi bir alternatif olabilir.

6- Ceketin Duruşu ve Düğmelerin Doğru Kullanımı

Takım elbisede ceketin duruşu her şeyi belirleyen önemli bir detaydır. Ceket kötü ise tüm kombin üzgünüz ama boşa gitti demektir. Ceketin omuz dikişleri omuzlarınıza tam oturmalı, ama çok sıkmamalıdır. Ceketiniz tüm düğmeleri iliklendiği durumda da rahat olmalı, kasma veya potluk yapmamalıdır. Ceketin uzunluğu, yaka detayı ve kol boyu da ceketin duruşunu etkileyeceğinden bunlara da dikkat edilmelidir. Ceket boyu çok kısa olmamalı, uzun ve özensiz bir görünüm de sunmamalıdır. Burada ideal boyu; pantolon fermuarının veya parmak eklemlerinin başladığı yerde bitecek şekilde ayarlayabilirsiniz. Düğmelerin hepsi iliklenmemeli ve otururken mutlaka ceket düğmesinin açılmasına dikkat edilmelidir.

7- Aksesuar Kalabalığı Yapmamak 

Aksesuar kullanımı şık görünümde önemli bir rol oynuyor. Fakat doğru kullanıldığında. Burada dikkat edeceğiniz kriter 3 adetten fazla aksesuar kullanmamak olmalıdır. Kravat, ceket için cep mendili ve kemer ideal aksesuar kullanımına örnek olabilir.

Klasik Takım Elbise Nasıl Seçilir?

Bu 7 maddeyi satın alma sürecinde göz önünde bulundurduğunuzda şık olmak sizin için oldukça kolay olacak. Seçim yapmanızı kolaylaştıracak tüm kriterleri sağlayan D’S Damat, klasik takım elbise seçimlerinde de sizi yalnız bırakmıyor. Tam oturan kalıpları, kaliteli kumaşları ve takım elbisenizi tamamlayacak en iyi gömlek modelleri ve aksesuarları D’S Damat’ta bulabilirsiniz. 

Yeni sezon klasik takım elbise modelleri ile D’S Damat, her sezon olduğu gibi bu yıl da farkını ortaya koymak isteyen beylere birden fazla alternatif sunuyor. Üzerinize tam oturacak kalıpları, kaliteli kumaş ve materyallerle hazırlanması, her bedene hitap eden kesim ve tasarımı ile klasik takım elbise modellerimiz sizleri bekliyor. Üstelik her ay ayrı bir fırsat ve kampanya ile taçlanan indirimler alışverişlerinizi avantajlı kılıyor. Ramazan ayı boyunca sürecek kampanyaları ve bayram fırsatlarını yakalamak için gözünüz D’S Damat’ta olsun!

Kaynak: Magazin Haberleri

bilaldemirkr

1997 doğumlu ve 2015 den bu yana wordpress blog kurmada ileri seviye kazanmış,Kendini geliştirmeyi ve yeni şeyleri bloguna katmayı seven bir zat-ı muhterem.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu